ul. Roty 72D, 04-420 Warszawa
+48 502 281 059
kontakt@softactics.pl

TESTY AR-15 Wstęp

Kilka słów o karabinkach AR-15 przeznaczonych do testów.

Kryteria oceny:
Cena
Wybraliśmy karabinki z przedziału cenowego 4000-6000 PLN. Dlaczego taki przedział? Jest to najpopularniejszy przedział cenowy dla strzelca w Polsce. Większość osób podczas wyboru pierwszego karabinka z rodziny AR szuka broni właśnie w tym zakresie cenowym.

Popularność
Staraliśmy się wybrać najbardziej popularne marki w Polsce. Jest też grupa karabinków AR mniej znana u nas np. TROY, CMMG. Inną grupą są AR-y, które zaczynają zdobywać rynek i są mocno reklamowane np. Doktor GUN. To jakie i dlaczego AR-y zostały wybrane to nasza decyzja w oparciu o rynek zakupowy oraz wiedzę z prowadzonych zajęć strzeleckich – widzimy co posiadacie na szkoleniach, które prowadzimy.
Testowaliśmy AR-y, aż do ‚”zajechania” – cała klamka podlegała sprawdzeniu podobnie jak akcesoria z różnych przedziałów cenowych. Nie jest to test komercyjny, albo sponsorowany. Wszystkie AR-y zostały zakupione na rynku bez informacji ze będą testowane (producenci , dystrybutorzy). Dążyliśmy do tego aby nikt nie miał wpływy na wynik i wygląda na to, że udało się osiągnąć SUKCES :)Testy przeprowadzałem z Rafałem i Grześkiem z https://www.facebook.com/torytaktycznesrokowo/

Ponieważ materiał z testów jest dość obszerny na początek przedstawimy „uczestników” spotkania wraz z ich ceną rynkową oraz podstawowymi informacjami.
Szerszy opis i wideo-relacja pojawi się niebawem.

Lista testowanych AR-ów:

Model: Armalite M-15 16″ Defensive Sporting Rifle
Lufa: 16″
Cena: ok. 3790 PLN

 

Model: CMMG model Mk4 T
Lufa: 16″
Cena: ok. 5900 PLN

 

 

Model: Diamondback DB15EB
Lufa: 16″
Cena: ok. 4399 PLN

 

Model: Doctor Gun/Nuova Jager NJ 14.5
Lufa: 16″
Cena: ok. 5600 PLN

Model: Mossberg MMR Carbine Rifle
Lufa: 16″
Cena: ok. 4400 PLN

 

Model: Radical Firearms RF 16″ 5.56 Complete Rifle with 15″ FCR
Lufa: 16″
Cena: ok. 4400 PLN

Model: Smith & Wesson M&P 15 Sport II
Lufa: 16″
Cena: ok. 3590 PLN

Model: STAG Arms 15 Tactical
Lufa: 16″
Cena: ok. 4800 PLN

Model: Troy SPC A3 Optic Ready Rifle
Lufa: 16″
Cena: ok. 5500 PLN

Redakcja “Strzał – Magazyn o Broni” będzie publikować informacje o wynikach poszczególnych etapów testów, natomiast organizatorzy przedsięwzięcia będą publikować materiały wideo w internecie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Klikając przycisk "Akceptuj" zgadzasz się na używanie ciasteczek na stronie więcej informacji

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Treść Polityki Prywatności znajduje się pod linkiem https://www.softactics.pl/polityka-prywatnosci/

Zamknij